AHD biztonsági kamera rendszer felépítése

AHD kamera rendszer szereléssel kapcsolatban keresse kollégánkat a +3670 387 4628-as telefonszámon.

Mikor ajánljuk, hogy AHD kamera rendszer kerüljön kiépítésre? Főleg abban az esetben, hogyha régi kültéri vagy beltéri kamerarendszerét költséghatékonyan szeretné lecserélni a meglévő kábelezés felhasználásával. Új rendszer kiépítésénél is érdemes megfontolni az AHD technológia alkalmazását, de tudomásul kell venni annak korlátait. Ezek a korlátok például a kamera felbontás nagysága, vagy a vezetéknélküli jelátvitel hiánya. Ezek a korlátok azonban a Modern Techson rendszerekre egyáltalán nem érvényesek, mert az új Techson AHD rögzítők analóg csatornái tetszés szerint átalakíthatók IP csatornákra.

Lássuk miből áll egy AHD kamera rendszer.
1. Digitális videó rögzítő, benne egy vagy több, a rendszer méretéhez megfelelően kiválasztott LILA színű WD winchesterrel. A képen egy 4 analóg csatornás DVR látszik, ami a 4 analóg kamera mellett képes 2 Ip kamera kezelésére, illetve lehetőség van mind a 4 analóg csatornát IP csatornára váltani, így akár 6 db Ip kamerát is köthetünk a rendszerre.

Techson AHD kamera rendszer DVR + HDD

2. Szükség van magukra az AHD kamerákra, melyeket a felszerelési helyük szerint  a lehető legnagyobb gondossággal választunk ki a várható fényviszonyok, a szükséges megfigyelési távolság és látószög, illetve egyéb tényezők figyelembevételével.

Techson AHD kamera

3. Szükségünk lesz a megfelelő teljesítményű tápegységre a kamrák üzemeltetéséhez. Egy átlagos kamera maximális teljesítményfelvétele 4W, 12VDC feszültségen, vagyis az áramfelvétele kb. 0.33A. Érdemes olyan tápegységet választani a hosszú élettartam érdekében, ami a kamerák áramfelvételének a dupláját lenne képes biztosítani. Vagyis ha a kameráink áramfelvétele 5A, akkor egy 10A-es tápot használjunk.

AHD kamera rendszer tápegység

4. Balun trafó és a kamera oldali tápcsatlakozó. Az AHD kamera rendszerek kábelezését hasonlóan az IP kamerarendszerekhez UTP/FTP kábellel végezzük, mert sokkal olcsóbb a koaxális kábeleknél, és könnyebb velük a munka. Nagy előnye még, hogy az UTP kábelen keresztül nem csak a csavart érpáros jelátvitel valósulhat meg, hanem bizonyos távolságig a táp is elmehet rajtuk. A balun trafó feladata, hogy a csavart érpáros jelátvitel a megfelelő zavarszűréssel valósulhasson meg. A balun trafón feltüntetett pozitív és negatív jelölést fontos figyelni, és nem szabad felcserélni őket a kamera oldalon a rögzítő oldalhoz képest és fordítva. Mi általában a teli zöldet kötjük a pozitív jelöléshez, a zöldfehéret pedig a negatívhoz.

A tápot megerősítve visszük, a pozitív pólust a narancs/narancsfehér érpáron, a negatív pólust a kék/kékfehér érpáron. Látható, hogy megmaradt a barna/barnafehér érpárunk, amin szükség esetén még egy kamerának a videó jelátvitelét megoldhatjuk. Ebben az esetben számítanunk kell zavarokra, amit földhurok-leválasztóval orvosolhatunk. 

AHD balun trafó és a táp bekötése

A letelepített biztonsági kamera rendszer kezelhető a DVR-re csatlakoztatott egérrel és monitoron keresztül, vagy informatikai hálózaton mobil applikációval, illetve egy laptopra vagy személyi számítógépre telepített CMS szoftverrel. A Techson kamra rendszerekkel kapcsolatos letöltéseket ITT találja meg.