Riasztó kiiktatása

Egy riasztó kiiktatása hogyan történik, és mikor lehet rá szükség?
A riasztórendszerek akkumulátora átlagosan 20-24 óráig bírja tápellátás nélkül. Hogyha egy ház felújítás alkalmával tudjuk, hogy a riasztórendszerünk akár több napig is áram nélkül maradhat, érdemes az akkumulátor teljes lemerülését megakadályozni úgy, hogy mi magunk áramtalanítjuk a rendszert.

Amellett, hogy a központban lévő akkumulátor tönkre is mehet egy túlzott lemerülés alkalmával, a kültéri hang-fény jelző is megszólal, hogyha nincs hálózati tápellátás.

Riasztó kiiktatása 3 lépésben :

1. lépés: Kültéri hang-fény jelző akkumulátorának a kiszerelése. (Hogyha egyébként is cserére szorul a sziréna akkumulátora, akkor azt bent hagyhatjuk, de ebben az esetben el kell viselnünk kb. 4-6 perces szirénázást, amikor a riasztóközpontot áramtalanítjuk. A sziréna gyakran furcsa, nyekergő hangon állítja le magát, ami teljesen normális. Ennek az az oka, hogy a sziréna időzítő áramköre fokozatosan veszi el a tápfeszültséget. A fényjelzés ezután is villoghat, ami idővel lemeríti az akkumulátort, ezért jó akkut soha nem hagyunk a szirénában egy riasztó kiiktatás alkalmával.)
2. lépés: Annak a 230V áramkörnek a feszültségmentesítése, amiről a riasztó áramot kap!!!
3. lépés: A központ akkumulátor egyik csúszó sarujának a lehúzása.
4. lépés: A transzformátorból a riasztóközpontra érkező 16VDC egyik szálának kikötése és leszigetelése.

Riasztó kikötése

A fenti képen jelöltük a riasztórendszer kiktatásával kapcsolatos részeket, de ezeknek az elhelyezkedése központonként változik. Nem ajánjuk senkinek, hogy hozáértés nélkül kezdje szétszerelni otthoni riasztórendszerét, de hogyha mégis rákényszerül, mindenképp áramtalanítson, mielőtt kinyitja a központdobozt.

Riasztórendszere kiiktatásával kapcsolatban hívja kollégánkat a  +3670 387 4628-as telefonszámon!