Riasztó javítás

A riasztó javítás olykor nehezebb feladat, mint maga a riasztó telepítés, főleg, ha egy olyan riasztórendszerben kell hibát keresni, amit nem mi telepítettünk. Vannak egyszerűen és nehezen felderíthető hibák, melyekből most felsorolunk egy párat.

Keressen minket riasztórendszer javítással kapcsolatban!
+3670 387 4628

Rádiós zóna gyenge akku (TBL-1):
Ebben az esetben egy vagy több vezeték nélküli eszközünk szorul elemcserére. A TBL majd az 1-es gomb benyomásával a világító számok alapján láthatjuk, hogy melyik zóna az amelyikben lemerült az elem, de egy ilyen hiba esetén érdemes az összes rádiós eszközben elvégezni az elemcserét.

Akkumulátor hiba (TBL-2):
A riasztórendszer általában 2db akkumulátort tartalmaz. Egy van a riasztó központdobozban, egy pedig a kültéri szirénában (hang-fény jelzőben).
A riasztóközpont bizonyos időközönkét teszteli a saját akkumulátorát, és amennyiben a teszt terhelés hatására nagyobb a feszültségesés a kelleténél, máris akkumulátor hibát jelez a TBL gomb segítségével. A sziréna akkumulátor hibáját legtöbb esetben a riasztóközpont nem képes érzékelni, de egyes szirénák időszakos „trillázásal” jelzik a tönkrement akkumulátort.

Rossz központ akkumulátor következménye:
Áramszünet esetén a rendszer hamar tápellátás nélkül marad. Amellett, hogy így képtelen ellátni az objektum védelmét, a kültéri sziréna is működésbe lép a saját akkumulátoráról amit kezelőtől nem lehet állítani. Ilyen esetben kénytelenek vagyunk megvárni, míg 5-7 perc múlva a sziréna időzítő áramköre állítja le a szirénát. Szerencsétlen esetben ez a folyamat akár többször is ismétlődik.

Rossz sziréna akkumulátor következménye:
Amellett, hogy riasztás esetén a sziréna halkan, vagy egyáltalán nem szólal meg, képes lehúzni annyira a riasztórendszer tápellátását is, hogy az még a távfelügyelet felé sem képes jelzést adni. Ilyenkor az egyébként hibátlannak tűnő riasztórendszerünk nem képes ellátni az objektum elektronikus védelmét.

Sziréna hiba (TBL-3):
Amikor a sziréna tönkremegy, túlterhelheti a sziréna bemenetet, amit a központ  kijelez. Ebben az esetben csak a sziréna lecserélése lehet a megoldás.

Kommunikációs hiba (TBL-4):
Kommunikációs hiba akkor léphet fel, hogyha a távfelügyeleti eszköz nem képes kommunikálni a távfelügyeleti vevő egységgel. Ez lehet helyben a GPRS eszköz, vagy a riasztóközpont kommunikátor hibája, de felléphetnek a riasztórendszeren kívül eső hibatényezők is, mint például a GPRS SIM szolgáltató vagy a távfelügyeleti cég vevő oldali hibája.

Szabotázs/Zóna vezeték hiba(TBL5):
Ez a hiba jelzi, hogyha valahol vezetékhiba, lép fel, vagy ha valamelyik szabotázskapcsoló nyitott állapotba kerül. Ez a típusú hiba riasztási eseményt is generál, és minden esetben továbbításra kerül a távfelügyelet felé. Miután bebizinyosodik, hogy a szabotázs riasztás nem egy betörés, hanem egy műszaki hiba eredménye, jöhet a hibakeresés. Gyakran csak egy festés után rosszul visszahelyezett mozgásérzékelő fedél, vagy egy rossz szabotázskapcsoló miatt keletkezik a hiba, ami szakszerű telepítés esetén könnyen felderíthető.

Óravesztés(TBL-8):
Óravesztés általában akkor lép fel, hogyha olyan hosszú áramszünet történik, amit már a riasztóközpont akkumulátora nem képes áthidalni.

A PARADOX riasztórendszerek összes hibakódját ITT tekintheti meg.

Riasztó javítás, karbantartás, telepítés kedvező áron, rövid határidővel. Keressen bizalommal! ˙
+3670 387 4628