IP biztonsági kamera rendszer felépítése

Keresse kollégánkat biztonsági kamera rendszer szereléssel kapcsolatban +3670 387 4628-as telefonszámon.

Az IP biztonsági kamera egy olyan informatikai eszköz, ami képes IP hálózaton keresztül digitális formában képet, esetleg hangot továbbítani.

Egy IP kamerarendszer alapja az az informatikai hálózat, amin keresztül a kamerák és a DVR  között a digitális adatforgalom megtörténik. Nagyon fontos, hogy miként alakítjuk ki és hogyan méretezzük a szóban forgó hálózatot.

Nálunk alapszabály, hogy az IP biztonsági kamera rendszer a már meglévő számítógépes hálózattól függetlenül, külön router alatt üzemeljen. Ennek a megoldásnak az a nagy előnye, hogy a kamerarendszer adatforgalma nem fogja terhelni a megfigyelt iroda, vagy családi ház IP hálózatát.

Másik nagy előnye a külön router használatának, hogy az IP kamerarendszer konfigurálását műhelyben is el tudjuk végezni, hiszen a kiosztott IP címek így később sem változnak. Természetesen a kamera rendszer távoli eléréséhez az objektum internetelőfizetését használjuk fel amennyiben van, de ez nem lesz hatással a belső hálózat sebességére, illetve az internetet is csak akkor terheli a rendszer, amikor távoli betekintést végzünk.

Nézzük, miből áll egy IP biztonsági kamera rendszer.

1. Digitális IP videó rögzítő, benne egy vagy több, a rendszer méretéhez megfelelően kiválasztott LILA színű WD winchesterrel.

IP biztonsági kamera DVR

2. Szükség van magukra az IP kamerákra, melyeket a felszerelési helyük szerint  a lehető legnagyobb gondossággal választunk ki a várható fényviszonyok, a szükséges megfigyelési távolság és látószög, illetve egyéb tényezők figyelembevételével.

TECHSON ip biztonsági kamera

3. Minden esetben a kameratalp alá helyezhető fém kötődobozokat alkalmazzuk.

Kameratalp alá szerelhető fém kötődoboz

4. Ahogyan azt már írtuk, nagyon fontos, hogy az IP kamera rendszernek saját routere legyen. Nem kell egy drága eszközre gondolni, de azért gigabites portokkal rendelkezzen.

A lent látható TP-LINK router tökéletesen megfelel a célra, és igazán kár lenne kispórolni a 13.000 forintos árával. Sokan rossz véleménnyel vanna a TP-LINK eszközökről, de nem szabad rájuk hallgatni.

5. POE (Power over Ethernet) SWITCH.

A POE SWITCH segítségével nem csak hogy az IP hálózatra köthetjük kameráinkat, de akár 100 méter távolságig meg is táplálhatjuk őket. SWITCH tekintetében csakis a Techson által gyártott POE hálózati eszközök jöhetnek szóba, mert olyan intelligens funkciókkal rendelkeznek, amelyek nagyban megnövelik egy IP kamerarendszer megbízhatóságát. Ezek a funkciók a következők:

  • AI VLAN mód (Az 1-4 portok egymástól történő elszigetelése hatékonyan csökkentheti a broadcast túlterhelést, és javíthatja a hálózat teljesítményét.)
  • AI Extend mód (Az 1-4 portok támogatják az akár 250 méteres távolságú tápellátást (cat5e vagy cat6 UTP kábel használata esetén).
  • AI PoE mód (Automatikusan felismeri a PoE portra csatlakoztatott eszközt, hiba esetén, újra indítja azt.)
  • AI QoS mód (A video stream továbbítás priorizálása a többi adatforgalomhoz képest.)

A Switch-ek méretének a kiválasztásánál át kell gondolnunk a kábelezést, mert lehet, hogy gazdaságosabb megoldás munka szempontjából, több kisebb switch használata különböző csomópontokban, mint egy nagy switch használata a DVR mellett.

Techson POE switch

6. A kábelezéshez általában megfelelő a CAT5E minőségű UTP kábel. Ettől minőségben fölfelé eltérhetünk, gyengébb minőségű vezetékkel azonban nem érdemes kalkulálni. Az UTP kábelre RJ45-ös csatlakozót krimpelünk a lenti ábrán látható szín kiosztás szerint.

RJ45 bekötése