Szól a riasztó áramszünet esetén?

Vajon mit csinál a riasztó áramszünet esetén? Normál esetben a saját akkumulátoráról gond nélkül üzemel tovább, akár 24-48 órán keresztül.  A probléma akkor kezdődik, amikor a riasztóközpontban lévő akkumulátor már öreg, és nem képes áthidalni egy rövid,  áramszünetet sem. Ilyenkor a rendszer teljes tápellátás nélkül marad, és amellett, hogy nem képes ellátni a feladatát, még a kültéri sziréna is el kezd „ordítani” a saját akkumulátoráról, teljesen függetlenül attól, hogy a riasztó élesített, vagy hatástalanított állapotban van.

Mi ilyenkor a teendő?

Sokan kérdezik, hogy áramszünet esetén amikor már megszólal a sziréna, hogyan kapcsolhatják ki a rendszert. A válasz sajnos az, hogy nem lehet kikapcsolni, hiszen maga a számkombinációs kezelő is teljesen elsötétedik, és ezáltal teljesen kezelhetetlenné válik a rendszer, illetve a sziréna ilyenkor már a riasztórendszertől teljesen függetlenül szól a saját akkumulátoráról.  A jó hír az, hogy a legtöbb esetben a kültéri sziréna 4-5 perc után leállítja saját magát, gyakran furcsa nyekergő hangon, de ez normálisnak számít.

Az is előfordul, hogy a riasztó áramszünet esetén megszólal, 4-5 perc után abbahagyja, majd kis idő múlva újra megszólal, amikor egy pillanatra visszajön az áram. Ez nagyon kellemetlen tud lenni, és csak a rendszer teljes kiiktatása segíthet, vagyis a központ akkumulátorának és transzformátorának a lekötése. Áramszünet esetén érdemes lekapcsolni annak az áramkörnek a kismegszakítóját, emelyiken a riasztórendszer van, így elkerülhető az előbb említett pillanatnyi feszültségvisszatérésből adódó újabb szirénázás.

Riasztó áramszünet

Amennyiben a jövőben el szeretné kerülni a hasonló kellemetlenségeket, cseréltesse ki riasztórendszere akkumulátorát. Minimális költséggel hosszútávú megoldást tudunk nyújtani erre a műszaki problémára is.